reklam

SON DAKİKA

Karadeniz Gündem TV
reklam
ABDULLAH GÜLAY

BOLŞEVİK ZULMÜ VE AHİSKA TÜRKLERİ

BOLŞEVİK ZULMÜ VE AHİSKA TÜRKLERİ
Bu haber 13 Aralık 2019 - 8:40 'de eklendi ve 610 views kez görüntülendi.
reklam

Tarih boyunca Türkler, Orta Asya’da Çinlilerle, kuzeyde Ruslarla mücadele etmek zorunda kalmış, kurduğu son imparatorluk İngiltere’nin organizasyonuyla yıkılmış, Siyonist / sebatayist teşkilatlarla içten içe çürütülmüş; onların sermayesi ile ekonomiye diz çöktürülmüş; 1. Dünya Savaşı yıllarında kışkırtılan ve silahlandırılan Ermeniler tarafından katledilmiştir.

Türkler bu gün de coğrafi olarak Çin ve Rus bölgesinde serpilip büyüyemeyen, aralarında alfabe birliği sağlamayan, kültürel, ekonomik, siyasi, askeri ve ticari işbirliğine gidemeyen bir durumdadır! Adeta santim santim, kontrollü bir yakınlaşma ve kendine gelme olduğu söylenebilir.

Lozan sonrası İngiltere merkezli Batı kontrolünde şartları, ilkeleri ve sınırları onların belirlediği yeni süreç devam ederken İkinci Dünya Savaşı sonrası ortaya çıkan Rusya tehdidi, Türkiye’yi Amerika’nın, Nato’nun, İngiltere’nin ve İsrail merkezli Siyonist Evangelist ahtapotun kollarına düşürmüştür.

İkinci Dünya Savaşından sonra, Kırım Tatar Türkleri gibi, Ruslar tarafından sürgün edilen ve vatansız bırakılan, buna rağmen BM’nin beş daimi silahşörü ve insan hakları savunucuları tarafından hakları hiç gündeme getirilmeyen Ahiska Türkleri’nin uğradığı zulmün 75. Yıldönümündeyiz.

Ukrayna’daki çatışmanın ortasında sahipsiz kalan Ahiska Türkleri, 25 Aralık 2015, 3 Mart ve 14 Nisan 2016 tarihlerinde 3 ayrı kafile halinde 787 kişi Türkiye’ye getirildi. 334 kişi, Ukrayna’nın Slavyansk şehrinden alınarak, Türk Hava Yollarına ait uçak ile Üzümlü İlçesi’ne yerleştirilmek üzere Erzincan’a taşındı. Dördüncü ve beşinci kafilelerin de getirilmesiyle Üzümlü ve Bayırbağ’a 595 aile, yaklaşık 2900 kişi yerleştirilmiş oldu.

Erzincan Havalimanında, “Vatanlı olduk artık” diyerek gözyaşları içerisinde birbirlerine sarıldılar. Muhacir kardeşlerine yine Türkiye ve Türk Halkı sahip çıktı. Türkiye olmasa kim sahip çıkacaktı?

Bir Ahiska Türkü’nün şu ifadesi çok anlamlıydı:“Rusya’da askerlik yaptım ama Türkiye’de de askerlik yapmak istiyorum. Bu vatan için şehit olmak herkese nasip olmaz.”

Ahiska Türkleri’nin yaşadıkları dramın/trajedinin hikâyesi pek bilinmez.

Çünkü dünya medyasında hiç gündem yapılmamıştır. Merak edenler araştırıp öğrenebilirler. Gazete köşesi bize ayrılan hacim itibariyle bu gibi geniş konuları anlatmaya yeterli olmuyor. Ermeniler’e toprak vaadi ile Osmanlıya karşı kışkırtarak ve silahlandırıp destekleyerek masum Müslüman Türk halkını katlettirenler, Ermeniler’in arkalarında durmaya devam ederek parlamentolarında belgesiz, mesnetsiz ve tamamen siyasi olarak Türkler aleyhinde kararlar alırlarken, Ahiska Türkleri hakkında karar almak neden akıllarına gelmiyor dersiniz?

Ahiska Türkleri ellerine silah almış bir millet değildir. Öyle ise bu zulüm ve sürgüneneden tabi tutulmaktadırlar? Niçin onların da haklarını aramak için parlamentolarda kararlar alınmıyor? Hiç düşündünüz mü? Çünkü onların suçu Türk ve Müslüman olmaktır. Bu haliyle ikinci Dünya savaşı sonrası komünist Rusya için olduğu gibi, bugün de yayılmacı Rusya için risk oluşturmaktadırlar. Yine bilinmektedir ki birçok ülke gibi Rusya’nın da bölgedeki hesapları Türkiye, Orta Asya Türkleri ve genel olarak Türkler üzerinedir.

Orta Asya Türk dünyası ile ortak alfabe oluşturmamızın önündeki en büyük engel Rusya ve sonra da Avrupa’dır. Çünkü bu durum korkutucu bir güç onlar için. Orta Asya ile kara bağlantımız da Lozan’da bunun için kesilmiştir.

Hak arama gibi güzel bir görevi yerine getirmek isteyenleri, biraz da Ahiska Türkleri, Kırım-Tatar Türkleri, İşgal altındaki Karabağ Türkleri, Çeçen Türkleri, Batı Trakya Türkleri ve Kıbrıs Türkleri’nin haklarını ararken görmek istiyoruz.

Miammar’ın, Somali’nin, Filistin’in, Suriye’nin, Bosna’nın haklarını ararken görmek istiyoruz. Ülkelerine sığınmacı dahi kabul etmeyen, sınırlarını kapatan bu Avrupa’mı, bu Amerika mı hak arayacak? Hiç sanmıyorum…

O nedenle her türlü ayrılıkçılığı bırakarak kendimize gelelim. Bir olalım, İri ve diri olalım. Bizim bizden başka kimsemiz yoktur.  

reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA